Достапни линкови

Филипини: Пронајдени уште 65 жртви од лизгањето на земјиштето


Спасувачките екипи денеска пронашле уште 65 тела во потрагата по жртвите од спуштањето на земјиштето во селото во Филипини. Се стравува дека бројот на загинати може да се искачи на 1400, односно поголемот дел од жителите на селото. Катастрофата се случи во петокот после обилините дождови кои траеа две недели.
XS
SM
MD
LG