Достапни линкови

Њујорк: Големо снежно невреме на северо источниот дел од САД


Северо-источниот дел на Соединетите Држави го зафати големо снежно невреме, а во Њујорк снежните наноси достигнале рекордни 68 сантиметри. Поради невремето има застои во сообраќајот, а некои летови се одложени. Околу 40 илјади луѓе во реонот на Вашингтон и уште 85 илјади во Балтимор, останеле без електрична енергија.
XS
SM
MD
LG