Достапни линкови

Индонезија: Една жена починала од птичји грип


Властите во Индонезија соопштија дека една жена починала од птичји грип, а уште две биле хоспитализирани. Доколку оваа информација биде потврдена, тоа е 17-ти смртен случај од птичји грип во Индонезија. Во меѓувреме, во Азербејџан денеска е потврдено дека дека кај некои диви птици во реонот на Касписко Море е пронејден вирусот Ха 5 Ен 1.
XS
SM
MD
LG