Достапни линкови

Вашингтон: Иницијатива на Клинтон за намалување на СИДА тестот во сиромашните земји


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон покрена иницијатива за намалување на цените на тестот и третманот од сида во пеестина сиромашни земји. Во иницијативата се вклучени девет фармацевтски компании кои се обврзаа да ја намалат цената за триесет насто.
XS
SM
MD
LG