Достапни линкови

Багдад: Најмалку седум загинати во самоубиствени напади


Ирачката полиција соопшти дека во денешните два самоубиствени напада во Багдад загинале најмалку седум луѓе. Експлозиите се случиле пред зградата на министерството за внатрешни работи за врема на пославата на осумдесет и четири годишнината од формирањето на ирачката полиција.
XS
SM
MD
LG