Достапни линкови

Сирија: Истражната комисија на ОН за убиството на Харири бара средба со сирискиот претседател


Истражната комисија на Обединетите Нации за убиството на поранешниот либански премиер Рафик ал Харири побара средба со сирискиот претседател Башар ал Асад. Брањето е резултат на изјавата на поранешниот сириски потпретседател Абдел Халим Кадам дека Асад му се заканил на Харири месеци пред убиството на 14 фебруари во Бејрут. Кадам живе во Париз по оставката во Јуни.
XS
SM
MD
LG