Достапни линкови

Москва: Седум лица загинале во пожар во психијатриска болница


Седум лица загинале, а најмалку дванаесет биле повредени во пожарот што изутрината избувнал во една психијатриска болница во близина на Москва. Во моментот на пожарот во болницата имало пеесетина пациенти.
XS
SM
MD
LG