Достапни линкови

Индонезија: Две жртви од птичји грип


Еден маж и едно 8 годишно дете починале од птичјиот грип во Индонезија, потврди Светската Здравствена организација. Во меѓувреме во Виетнам лекарите во Виетнам соопштија дека птичјиот грип станал отпорен на лекот Тамифлу во два фатални случаји. Од вирусот Ха-5-ен-1 во Азија од 2003 умреа 70 луѓе.
XS
SM
MD
LG