Достапни линкови

Хонг Конг: Нацрт декларацијата на состанокот на СТО без датум за укинување на субвенциите за извоз


Нацрт декларацијата, предложена на состанокот на Светската Трговска Организација во Хонг Конг, посветена на постигнувањето договор за слободна трговија, не содржи точен датум за укинување на субвенциите за извоз. Министрите за трговија на земјите членки денеска и утре ја продолжуваат расправата за ова прашање.
XS
SM
MD
LG