Достапни линкови

Загреб: Посета на претседателот на СЦГ Светозар Маровиќ


Претседателите на Хрватска и на Србија и Црна Гора Стипе Месиќ и Светозар Маровиќ денеска во Загреб разговараат за билатералните односи, за ситуацијата во регионот и за актуелните меѓународни прашања. Освен со Месиќ, Маровиќ ќе се состане и со премиерот Иво Санадер и претседателот на Собранието Владимир Шекс.
XS
SM
MD
LG