Достапни линкови

Бангладеш: Шестмина загинати во експлозија


Во денешната експлозија во северен Бангладеш загинале шест лица, додека пеестина други биле ранети. Полицијата соопшти дека нападот бил изведен од бомбаш самоубиец. Досега никој не ја презеде одговорноста, а властите се сомневаат дека се работи за муслиманската екстремистичка група Џамајетул Муџахедин.
XS
SM
MD
LG