Достапни линкови

Џијангси: Најмалку 14 загинати во земјотрес


14 луѓе загинале, а над 370 биле повредени од земјотресот со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала, кој денеска ја погоди кинеската источна провинција Џијангси. Според државната телевизија, околу 8 илјади куќи биле уништени, а над 400 илјади луѓе биле евакуирани.
XS
SM
MD
LG