Достапни линкови

Белград: Посета на рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во Белград разговара со српските власти во рамките на подготовките за стартот на преговорите за статусот на Косово. Лавров во текот на денот ќе ја посети и Приштина каде што ќе разговара со преставниците на Обединетите Нации и етничките албански лидери.
XS
SM
MD
LG