Достапни линкови

Женева: Светската Банка најави помош од 500 милиони долари


Светската Банка најави помош од 500 милиони долари за сиромашните земји, како помош во справувањето со птичјиот грип. Во наредната недела во Женева ќе се одржи меѓународна конференција за птичјиот грип и за мерките што треба да се превземат за спречување на можната пандемија.
XS
SM
MD
LG