Достапни линкови

Москва: Нов случај на птичји грип


Нов случај на птичји грип е откриен во едно уралско село во Русија. Властите соопштија дека тестовите потврдиле дека станува збор за смртоносниот Ха Пет Ен еден.
XS
SM
MD
LG