Достапни линкови

Ташкент: Хјуман Рајтс Воч предупредува за здравјето на Санјар Умаров


Хјуман Рајтс Воч соопшти дека постоји голема загриженост за здравјето на затворениот лидер на опозиционата група Сончев Узбекистан Санјар Умаров. Тој од властите во Ташкент е обвинет за економски криминал, додека во неговата група сметаат дека е уапсен поради политички причини.
XS
SM
MD
LG