Достапни линкови

Атина: Петрос Моливијатис утре на средба со Метју Нимиц


Грчкиот министер за надворешни работи Петрос Моливијатис утре во Њујорк ќе се сретне со специјалниот пратеник на ОН за спорот со името на Македонија Метју Нимиц, јавува грчката агенција АНА. Во рамки на Генералното Собрание на ОН во Њујорк со Метју Нимиц се сретна македонскиот претседател Бранко Црвенковски, а за спорот со името со генералниот секретар Кофи Анан разговараше и грчкиот премиер Костас Караманлис.
XS
SM
MD
LG