Достапни линкови

Вашингтон: Буш го поздрави израелското повлекување од Газа


Американскиот претседател Џорџ Буш го поздрави израелското повлекување од Појасот Газа, оценувајки дека тоа е историски чекор кон постигнување мир на Блискиот Исток. Буш му оддаде признание на израелскиот премиер Ариел Шарон за, како што рече, храбрата одлука.
XS
SM
MD
LG