Достапни линкови

Токио: Најмалку 26 лица повредени во земјотрес


Најмалку дваесет и шест луѓе биле повредени во земјотресот што денеска го зафати северниот дел на Јапонија. Сите тие добиле полесни повреди и нема информации за мртви и исчезнати, соопшти јапонскиот државен секретар за превенција од природни катастрофи Јошитака Мурата. Епицентарот на земјотресот со сила од седум запирка два степени според Рихтеровата скала бил на Пацификот.
XS
SM
MD
LG