Достапни линкови

Техеран: 17 загинати во сообраќајна несреќа


17 лица загинале во директен судар на минибус и камион во северен Иран, соопштија полициски извори. Шефот на иранската сообраќајна полиција Мухамад Рујаниан соопшти дека несреќата се случила кај местотот Фирузкуха 130 километри источно од Техеран.
XS
SM
MD
LG