Достапни линкови

Флорида: Лансирањето на спејс шатлот Дискавери одложено за в сабота


Поради технички проблеми за в сабота е одложено лансирањето на спејс шатлот Дискавери. По речис две години од несрежата на шатлот Колумбија, мисијата на Дискавери ќе биде да однесе седум астронаути на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG