Достапни линкови

Скопје: Посета на специјалниот пратеник на ОН за Косово


Специјалниот преставник на генералниот секретар на Обединетите Нации за оценка на стандардите на Косово и норвешки пратеник во седиштето на НАТО во Брисле Каи Еиде денска допатува од Приштина во Скопје. Тој со премиерот Владо Бучковски ќе разговара за состојбата во регионот, престојните разговори Белград – Приштина за финалниот статус на Косово и за очекувањата на земјите од Јадранската група за добивање покана за членство во НАТО во 2006 година.
XS
SM
MD
LG