Достапни линкови

Москва: Русија го отпишува долгот на најсиромашните африкански држави


Русија најави дека ќе им го отпише долгот од 2 милијарди и 200 милиони долари на најсиромашните африкански држави. Ова го соопшти рускиот амбасадор во Обединетите Нации Андреј Денисов, како дел од договорот на министрите за финансии на групата 8 најразвиени земји за отпишување на вкупно 40 милијарди долари од долговите на сиромашните африкански земји.
XS
SM
MD
LG