Достапни линкови

Варшава: Средба на шефовите на дипломатиите на Франција, Германија и Полска


Министрите за надворешни работи на Франција, Германија и Полска, како и британскиот министер за европски прашања, денеска во Варшава разговараат за иднината на Европската Унија. Во фокусот се буџетот и уставот на Унијата.
XS
SM
MD
LG