Достапни линкови

Ријад: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, во рамките на блиско-источната турнеја, денеска престојува во Саудиска Арабија. По пристигнувањето во Ријад, Рајс изјави дека став на Соединетите Држави е дека и граѓаните на Саудиска Арабија треба да ги прифатат универзалните демократски вредности и слободи.
XS
SM
MD
LG