Достапни линкови

Вашингтон: Земјите од југоисточна Европа активно ја поддржуваат борбата против тероризмот


Земјите од Југо-источна Европа активно ја подржуваат меѓународната борба против тероризмот, соопшти синоќа американскиот Стејт Департмент. Наведени се 12 земји од регионот кои соработувале во рамките на Иницјативата за соработка и Регионалниот центар за сузбивање на пограничниот криминал со седиште во Романија.
XS
SM
MD
LG