Достапни линкови

Пекинг: Демонстрации и барања за бојкот на јапонската стока


Околу илјада демонстранти протестираа барајки бојкот на Јапонската стока и палеа јапонски знамиња во комерцијалниот дел на Пекинг поради одбивањето на Токио да ја признае грубоста за време на Втората Светска Војна. Изминативе денови анти-јапонските протести во други кинески градови се претворија во насилство.
XS
SM
MD
LG