Достапни линкови

Анкара: Посета на Владо Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски денеска ќе отпатува во неколкудневна посета на Турција. На разговорите со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган е предвидно главна тема да биде економската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG