Достапни линкови

Мадрид: Обраќање на Кофи Анан на анти терористичката конференција


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска ќе се обрати на анти-терористичката конференција во Мадрид, која се одржува во рамките на одбележувањето на годишнината од терористичкиот напад во тој град. Анан ќе ги повика државите да се вратат на мултирателарниот пристап во битката против тероризмот. На конференцијата учествуваат 20-тина лидери на држави и околу 200 експерти.
XS
SM
MD
LG