Достапни линкови

Багдад: Оставка во знак на протест против неформирањето на новата ирачка влада


Ирачката државна телевизија Ал – Иракиа јави дека висок претставник на Обединетата Ирачка Алијанса поднел оставка од Шиитскиот блок во знак на протест поради одложувањата со формирањето на новата влада. Абдул Карим Ал Мохамедави, лидер на ирачкиот Хезболах е последниот од се повеќето критичари за тоа дека ирачкото собрание сеуште не работи на еден месец по изборите.
XS
SM
MD
LG