Достапни линкови

Дамаск: Обраќање на претседателот на седницата на сирискиот парламент


Претседателот на Сирија Башар ал Асад се очекува на денешната седница на парламентот во Дамаск да говори за плановите за повлекување на сириските трупи од Либан. Сирија, по големиот меѓународен притисок веќе се изјасни дека има намера да ги повлече своите четиринаесет илјади војници од Либан. Американскиот претседател Џорџ Буш вчера оцени дека не е прифатливо никакво делумно повлекување.
XS
SM
MD
LG