Достапни линкови

Свет: САД и Русија бараат од Сирија повлекување на трупите од Либан


Соединетите Држави и Русија уште еденаш побараа од Сирија да ги повлече своите четиринаесет илјади војници од Либан. Американскиот претседател Џорџ Буш дека на таков начин ќе и се даде шанса на демократијата во Либан. Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров пак наведувајќи дека е за таквото повлекување, сепак побара извесна претпазливост за да не се наруши, како што рече, кршливата рамнотежа во Либан.
XS
SM
MD
LG