Достапни линкови

Свет: САД, Јапонија и Јужна Кореа ја повикаа Северна Кореа да им се врати на нуклеарните разговори


Соединетите Држави, Јапонија и Јужна Кореја ја повикаа Северна Кореја да им се врати на разговориет за нуклеарно разоружување, соопштувајќи дека ќе се разговара за прашања кои го загрижуваат Пјонгјанг. Тие исто така ја повикаа Кина, како главен сојузник на Северна Кореја да игра поголема улога во разговорите.
XS
SM
MD
LG