Достапни линкови

Брисел: Средба Баросо - Јушченко


Украинскиот претседател Виктор Јушченко на денешните разговори со претседателот на Европската комисија Баросо во Брисел, изјави дека приближувањето на Украина кон евро-атланските интеграции нема да биде можно без добри односи со Русија. Јушченко нагласи дека Украина настојува да има добри односи со сите.
XS
SM
MD
LG