Достапни линкови

Грозни: Загинаа осуммина руски војници


Осуммина руски војници загинале во инцидентот што се случил во близина на чеченскиот главен град Грозни. Според руското министерство за одбрана, војниците загинале откако врз нив се урнал ѕидот на една зграда од тамошната фарма во која биле тие привремено сместени. Претходно агенциите јавија дека војниците настрадале во напад на чеченските бунтовници.
XS
SM
MD
LG