Достапни линкови

Брисел: Средба Буш - Јушченко


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска во Брисел имаше петанесет минутна средба со американскиот претседател Џорџ Буш кој вчера побара Украина да биде вклучена во, како што рече, евроатлантското семејство. Украина и Европската Унија вчера потпишаа акционен план за зголемување на меѓусебните економски и политички односи.
XS
SM
MD
LG