Достапни линкови

Тајланд: Посета на екс американските претседатели Џорџ Буш сениор и Бил Клинтон


Поранешните американски претседатели Џорџ Буш сениор и Бил Клинтон пристигнаа во Тајландското одморалиште Пуке, во рамките на турнејата низ земјите погодени од декемвриското катастрофално Цунами. Белата Куќа ги наименува Буш сениор и Клинтон за координатори на помошта за настраданите подрачја. Утре тие ќе ја посетат Индоонезија.
XS
SM
MD
LG