Достапни линкови

Сараево: Посета на претседателот Бранко Црвенковски


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски денеска во Сараево ќе разговара со членовите на три-партитното претседателство на Босна и Херцеговина, како и со премиерот Аднан Терзиќ. Како што е најавено, главни теми се билатералната соработка и евро-атланските интеграции. Црвенковски утре ќе замине за Загреб на инаугурацијата на реизбраниот претседател на Хрватска Стипе Месиќ.
XS
SM
MD
LG