Достапни линкови

Северна Кореа: Денеска одбележување на роденденот на лидерот Ким Јонг Ил


Денеска во Северна Кореа е нациоанлен празник поради одбележувањето на роденденот на лидерот на таа земја Ким Јонг Ил кој полни шеесет и три години. Севернокорејските медиуми овој повод, како што јавуваат агенциите, го искористиле за да побараат мобилност на граѓаните пред заканите од американска агресија врз нивната земја.
XS
SM
MD
LG