Достапни линкови

Пакистан: Најмалку 25 загинати, 400 исчезнати во уривање на брана


Најмалку 25 луѓе загинале, а околу 400 се водат како изчезнати кога во местото Пасни во југо-западен Пакистан попуштила браната. До уривањето на браната дошло поради поројните дождови, при што две села со околу 700 куќи биле уништени.
XS
SM
MD
LG