Достапни линкови

Багдад: Најмалку две лица загинаа во експлозија на бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во центарот на Багдад загинале најмалку две лица, додека неколкумина други биле повредени, јавуваат агенциите. Се уште не е познато дали станува збор за самоубиствен напад.
XS
SM
MD
LG