Достапни линкови

Ница: Состанок на министрите за одбрана на НАТО


Соединетите Држави се очекува на денешното продолжување на состанокот на министрите за одбрана на НАТО во Ница да побараат од сојузниците да ги зголемат нивните напори во тренинг мисијата во Ирак. На состанокот, на кој денеска ќе учествува и министерот за одбрана на Русија Сергеј Иванов, како што јавуваат агенциите, ќе стане збор и за проширување на мисијата на НАТО во Авганистан.
XS
SM
MD
LG