Достапни линкови

Басра: Убиен дописникот на телевизија Алхура


Непознати напаѓачи го убиле дописникот на телевизијата Алхура во Басра Абдул Казал. Алхура е фундирана од американците. Изутрината во Самара пак во екплозија на бомба загинаа 4 ирачки полицајци.
XS
SM
MD
LG