Достапни линкови

Ница: Состанок на министрите за одбрана на НАТО


Министрите за одбрана на НАТО денеска одржуваат состанок во Ница – прва средба по 4 децении во Франција откако Шарл де Гол ја повлече земјата од военото крило на НАТО. На состанокот се очекува американскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд да побара надминување на разликите околу Ирак за да се обезбедат повеќе трупи, како и да се прошират мировните операции во Авганистан.
XS
SM
MD
LG