Достапни линкови

Париз: Говор на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска на Универзитетот во Париз ќе говори за американско – европските релации. Портпаролот на Стејт Департментот Ричард Баучер изјави дека Рајс го избра токму Париз за ваквиот говор поради тамошните многубројни дебати за заедничките цели на Соединетите Држави и Европа.
XS
SM
MD
LG