Достапни линкови

Ерусалим: Израелската влада разгледува можност за ослободување стотици палестински затвореници


Израелската влада денеска во Ерусалим ја разгледува можноста да ослободи неколку стотици палестински затвореници. На дневен ред е и постепеното повлекување од Западниот Брег и заедничкиот прекин на огнот кој треба да биде објавен на израелско-палестинскиот самит следната недела.
XS
SM
MD
LG