Достапни линкови

Брисел: Извештај на Карла дел Понте за соработката на земјите од екс Југославија со Хаг


Главната хашка Обвинителка Карла дел Понте денеска во Брисел, ќе поднесе извештај за соработката на земјите од поранешна Југославија со Хашкиот трибунал. Дел Понте ќе го информира претседателот на Европската комисија Баросо за соработката на Хрватска со Трибуналот, додека високиот претставник на Европската унија за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана Ќе биде запознат со последните настани на Балканот.
XS
SM
MD
LG