Достапни линкови

Сараево: Посета на Карла Дел Понте


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Карла дел Понте за време на денешниот престој во Сараево, како што јавуваат агенциите, ќе разговара со високиот претставник на меѓународната заедница во Босна Педи Ешдаун. Според соопштението на Трибуналот, на средбата ќе станело збор за заедничката стратегија за апсење на преостаните обвинети за воени злосторства. Утре дел Понте ќе престојува во Подгорица.
XS
SM
MD
LG