Достапни линкови

Душанбе: Еден загинат во експлозија на автомобил бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во Душанбе, главниот град на Таџикистан загинало едно лице, додека четворица други биле повредени. Експлозијата се случила пред Министерството за вонредни ситуации во Душанбе. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG