Достапни линкови

Москва: Посета на палестинскиот лидер Махмуд Абас


Палестинскиот лидер Махмуд Абас денеска е во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин околу напорите за заживување на блискоисточниот мировен процес. Пред посетата на Абас официјална Москва ја повтори поддршката на мировниот план на меѓународната заедница попознат како ,,пат на мапата,,.
XS
SM
MD
LG